טיפול בסטיילינג – להתלבש כדי להתרגש

שיתוף:

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

מתי בפעם האחרונה התרגשת מבגד? האם זה היה בגד חדש? מה קרה ביומיים אחר כך, או בפעם השנייה שלבשת אותו?

הדופמין שלנו קופץ לשמיים דרך בגדים חדשים, אותם אנחנו קונות דרך המסך, שאליו אנחנו מתמכרות, בשביל… דופמין.

בזה בדיוק עסק האייטם מפאולה ולאון – התמכרות למסכים, דופמין, שופינג, והאלטרנטיבה השפויה.

מהי האלטרנטיבה השפויה?

כשאנחנו קונות ומתרגשות, אנחנו רוצות עוד ועוד מזה. הבגדים בארון מאבדים מהקסם שלהם. אנחנו לא רואות או מחשיבות את הקסם שברוב הבגדים שלנו.

אבל יש דרך אחרת.

במקום לחפש בחוץ, לפנות פנימה.

סטיילינג תרפי זו דרך להתרגש מחדש מאהבה ישנה.

מה שהופך סטיילינג לסטיילינג טיפולי זה היכולת המשחקית הזו, והראייה החדשה על בגדים. בראייה זו, לא סתם בחרנו בבגדים הקיימים בארון שלנו.

הבגדים האלה מסמלים צרכים שלנו, חשקים שלנו. הם קשורים לתכונות אישיות שלנו ולכל מה שאנחנו חושבות לגבי עצמנו. הבגדים גם משקפים מה היינו רוצות שיחשבו עלינו. בארון שלנו, אין בגד שהוא "סתם". אפילו בגד שקיבלנו ממישהו ולא מסרנו, יש סיבה לזה שהוא עדיין שם.

סטיילינג תרפי זה לייצר לעצמנו התרגשויות יומיומיות קטנות דרך בגדים, אקססוריז, איפור, בלי לחכות לסיילים ובלי להתמכר אליהם.

לכבוד חודשי הקניות האינטנסיביים של סוף השנה, ולכבוד חג החנוכה, יצאנו באתגר בקבוצת סטיילינג תרפי – להתלבש כמו האישה שאת רוצה להיות. זה אתגר שמתרגל את היכולת שלנו לראות בגדים אחרת, במובן הנפשי רגשי שלהם. סטיילינג טיפולי.

#להתלבש_כדי_להתרגש.

איזה בגד מאיר אותנו? האם זה הצבע שלו, הבד הנעים שלו, הגזרה שלו?

האם זו התחושה שלנו כשאנחנו לובשות את הבגד, והמשמעות הסמלית שלו בשבילנו.

ואולי זו המחשבה על המבט של מי שיראה אותנו.

בגדים יכולים לעזור לנו להאיר את האור שלנו, והם גם יכולים להאיר לנו. הם שם, מידי יום ביומו, בתוך הארון שלנו. הם חלק מאיתנו ומההתנהלות שלנו בעולם. במקום לחשוב מה חסר, מה לא, מה אי אפשר, בואו נחשוב איך כן. להגביר את האור.

עבורי התשובה האינטואיטיבית היא, כל פריט בצבע ורוד. ככה פשוט. ורוד זה צבע שמאיר אותי, מרגש אותי.

גם הדפסים של בגדים יכולים לרגש אותי, או גזרה שמעניקה להם פרשנות בלתי צפויה.

אפשר ללמוד לראות בגדים בצורה הזו, ולהשתמש בהם ככלי להתפתחות אישית. דרך טובה להתחלה היא הספר סטיילינג תרפי – להתלבש כמו האישה שאת רוצה להיות.

זה מדריך לתהליך של סטיילינג תרפי בהכוונה עצמית.

עוד דרך היא להצטרף לקהילה!

קהילת סטיילינג תרפי – להתלבש כמו האישה שאת רוצה להיות, שם אנחנו מתרגלות את עולם התוכן הזה. אתן מוזמנות להצטרף לאתגר הנוכחי, ולהציג את עצמכן דרך בגד מרגש. הפרשנות היא תמיד אישית, ואין נכון או לא נכון. זה סטיילינג תרפי.

מוזמנות גם לערוץ היוטיוב של סטיילינג תרפי,

ויש גם אינסטגרם!

מחכה לכן סטיילינג תרפי בכל המרחבים, בואו.

ד"ר טלי סטולובי

ד"ר טלי סטולובי

טלי סטולובי, ד"ר לעבודה סוציאלית, מרצה במכללה לחברה ואמנויות וחוקרת בשיתוף ביה"ס לטיפול באמנויות, אוניברסיטת חיפה. עוסקת בטיפול ומחקר מ-2004. צמחתי בעולם בריאות הנפש (מרכז רפואי "לב השרון") ויצרתי את סטיילינג תרפי ב- 2015 מתוך התנסות אישית. השינוי שערכתי בלבוש שלי תוך כדי לימודי סטיילינג בשנקר, הוביל אותי לחקור את הפסיכולוגיה של הלבוש ולפתח שילוב יישומי בין עולם הטיפול לעולם הסטיילינג. זהו כלי לצמיחה והתפתחות אותו אני מעבירה במגוון מסגרות. גיליתי שכל אישה בכל גיל, בכל תקופה בחיים ובכל מידה יכולה להיעזר בבגדים שלה כדי להרגיש טוב יותר ומחוברת יותר לעצמה.

צור קשר