לבוש בשעת משבר – ראיון עם יאנה דרום

שיתוף:

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

מה תפקיד הלבוש שלנו בזמנים קשים? בתקופות של קושי נפשי או פיזי? במצבים כאלה לאנשים אין כוח להתלבש, ולפעמים התחושה ש"אין בשביל מה". הלבוש והטיפוח האישי הם אחד הדברים הראשונים שיורדים מסדר היום בתקופות משבר בחיים, אבל למרות הקושי, יש לטקסים הללו חשיבות עצומה דווקא בזמנים האלה.

זכיתי לראיין את יאנה דרום, אישה אמיצה שעברה סרטן שד כולל כריתה, וחוותה על בשרה את השינוי המטלטל בגוף ובנפש. המסע של יאנה הוביל אותה לפתח עסק שמעניק לנשים פתרונות הלבשה תחתונה בזמן התמודדות ושיקום ממחלה. אותה הלבשה תחתונה שלה הייתה כל כך חסרה כשהיא התמודדה עם השינוי שלה. בראיון יאנה דיברה על ההתמודדות עם שד אחד ועל ההחלטה האמיצה שלה לא לוותר. "יכולתי להיכנס למיטה ולהפסיק את החיים" היא אמרה "אבל החלטתי שככה איך שאני, מגיע לי". הראיון עם יאנה מעורר השראה לא רק בדרך שלה להתמודד עם המחלה והשינויים שהיא כפתה עליה, אלא גם בתפיסת החיים שלה. יאנה תמיד הייתה נאמנה לעצמה, גם במחיר של ביקורת מהסביבה. בראיון מספרת על יום שבו הסתובבה עם חברותיה בלבוש שגרר תגובות גם מהן וגם מהסביבה, אבל היא נותרה חיובית ושלמה עם עצמה. סגנון הלבוש שלה דרמטי, היא לא חוששת ממבטים. הגישה שלה לחיים מקבילה לגישה שלה לבגדים – ממוקדת ונאמנה לצרכים שלה, חיובית וחוגגת את מה שיש.

בראיון שיתפתי גם בממצאי מחקרים שהראו כמה נשים שמתמודדות עם סרטן שד עסוקות בשינויי הגוף, בצורך שלהן בבגדים נוחים, נשיים ויפים שיפצו על תחושת האובדן. דווקא ברגעים אלה, להלבשה התחתונה ולהלבשה בכלל יש פוטנציאל אדיר לתמוך ולסייע להתגבר על השבר. והחלק שהכי אהבתי בראיון הזה, שלמרות שדיברנו על נושא כל כך כאוב, וקושי כל כך גדול, השיחה עם יאנה נותרה חיובית, כיפית, זורמת ומרתקת. וזו המתנה שלה.

אני מזמינה אתכן לצפות בראיון עם יאנה דרום, חלק מסדרת שיחות מרתקות ומעוררות השראה. לנו הנשים יש כוח אדיר לעזור אחת לשנייה, ואני בטוחה שיאנה היא אישה כזו שנותנת כוחות לאחרות מעצם השמעת הקול שלה, והיותה היא עצמה.

צפו בראיון בלינק הזה והירשמו לערוץ היוטיוב שלי!

ד"ר טלי סטולובי

ד"ר טלי סטולובי

טלי סטולובי, ד"ר לעבודה סוציאלית, מרצה במכללה לחברה ואמנויות וחוקרת בשיתוף ביה"ס לטיפול באמנויות, אוניברסיטת חיפה. עוסקת בטיפול ומחקר מ-2004. צמחתי בעולם בריאות הנפש (מרכז רפואי "לב השרון") ויצרתי את סטיילינג תרפי ב- 2015 מתוך התנסות אישית. השינוי שערכתי בלבוש שלי תוך כדי לימודי סטיילינג בשנקר, הוביל אותי לחקור את הפסיכולוגיה של הלבוש ולפתח שילוב יישומי בין עולם הטיפול לעולם הסטיילינג. זהו כלי לצמיחה והתפתחות אותו אני מעבירה במגוון מסגרות. גיליתי שכל אישה בכל גיל, בכל תקופה בחיים ובכל מידה יכולה להיעזר בבגדים שלה כדי להרגיש טוב יותר ומחוברת יותר לעצמה.

צור קשר