סטיילינג טיפולי או סטיילינג תרפי?

שיתוף:

Share on email
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

תחום חדש ומרגש נולד. אז מה זה בדיוק? ומה ההבדל בין סטיילינג תרפי לסטיילינג טיפולי?

סטיילינג תרפי זו גישה שעושה שימוש רגשי בבגדים. גישת סטיילינג תרפי רואה בסטיילינג כלי תרפויטי ומעצים, זה סטיילינג אחר ממה שאנחנו רגילות לראות בטלוויזיה ובעיתונים. בסטיילינג תרפי המטרה אינה להפוך נשים ליפות יותר או רזות יותר, אלא למחוברות יותר לעצמן. התכנים של הסטיילינג (לבוש לפי מבנה גוף, התאמת צבעים, משחק עם בגדים) מקבלים פרשנות מקצועית, פמיניסטית, מעצימה, וזה תרפי. אנחנו לא עוסקות בשאלה מהו הלבוש "הנכון" אלא מה הלבוש הנכון לך. לא מגדירות מה "יפה" אלא שואלות מה יפה בעינייך, והאם את מוכנה לראות ייצוגים נוספים של יופי. התהליכים שנשים ונערות עוברות בסטיילינג תרפי הינם טיפוליים במהותם, גם אם לא מתרחשים באופן פרטני או בקליניקה. סטיילינג תרפי היא גישה טיפולית אימונית ייעוצית, שבה סל שלם של כלים שניתן ליישם במסגרות מקצועיות שמקדמות התפתחות אישית והעצמה.

אז מה ההבדל בין סטיילינג תרפי לסטיילינג טיפולי? המונח סטיילינג טיפולי לא לגמרי ברור, אבל נפוץ. סטיילינג טיפולי הוא מונח שנולד מההבנה שמדובר בכלי טיפולי, כמו כלים אמנותיים נוספים. עם זאת, ההגדרה "סטייליסטית טיפולית" לא ברורה, ואפשר לדמות אותה להגדרה "מוזיקאית טיפולית". ההגדרה המדויקת הרי היא "מטפלת במוזיקה". ולכן ההגדרה המדויקת מכולן תהיה "מטפלת בסטיילינג תרפי". נשמע מסובך? כל תחום חדשני מאופיין בחבלי לידה והתפתחות, וזה לגמרי טבעי.

אבל סטיילינג תרפי לא מתרחש רק בקליניקה ולא רק אחת על אחת, ובכלל, את לא חייבת להיות אשת טיפול כדי להעביר את עצמך תהליך של סטיילינג תרפי. אם את רוצה לדעת יותר על התחום ולחוות תהליך רגשי עם הלבוש שלך, את מוזמנת לצאת למסע דרך הספר שלי, "סטיילינג תרפי – להתלבש כמו האישה שאת רוצה להיות".

הספר הוא מדריך שמאפשר לכל אישה להבין ולחוות כיצד סטיילינג יכול להיות תרפי. כל אישה יכולה להבין מה הסיפור מאחורי בחירות הלבוש שלה, ולייצר סיפור חדש. אני מאמינה בשינוי בהכוונה עצמית, וגם סטיילינג תרפי הוא תהליך אסטרטגי קצר מועד, שבו כל אחת יכולה להתאים את הלבוש שלה לאישיותה ולמטרות חייה בכאן ועכשיו. קראי עוד כאן. https://stylingtherapy.co.il/product/styling-therapy-book/

ד"ר טלי סטולובי

ד"ר טלי סטולובי

טלי סטולובי, ד"ר לעבודה סוציאלית, מרצה במכללה לחברה ואמנויות וחוקרת בשיתוף ביה"ס לטיפול באמנויות, אוניברסיטת חיפה. עוסקת בטיפול ומחקר מ-2004. צמחתי בעולם בריאות הנפש (מרכז רפואי "לב השרון") ויצרתי את סטיילינג תרפי ב- 2015 מתוך התנסות אישית. השינוי שערכתי בלבוש שלי תוך כדי לימודי סטיילינג בשנקר, הוביל אותי לחקור את הפסיכולוגיה של הלבוש ולפתח שילוב יישומי בין עולם הטיפול לעולם הסטיילינג. זהו כלי לצמיחה והתפתחות אותו אני מעבירה במגוון מסגרות. גיליתי שכל אישה בכל גיל, בכל תקופה בחיים ובכל מידה יכולה להיעזר בבגדים שלה כדי להרגיש טוב יותר ומחוברת יותר לעצמה.

צור קשר