הפסיכולוגיה של האושר וסטיילינג תרפי – עם שירלי יובל יאיר

שיתוף:

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

שירלי יובל יאיר היא פסיכולוגית, יוצרת ומוזיקאית, היא אישה שם גם וגם. שירלי מייצגת חיבור בין תחומים שכל כך מאפיין את סטיילינג תרפי – היכולת למזג את עולמות התוכן שבתוכנו ולייצר כך תחושה של משחקיות, ביטוי עצמי, מימוש עצמי.

בשיחה שלי עם שירלי, אנחנו מדברות על הפסיכולוגיה של האושר, כולל בימים מאתגרים. שירלי מדברת על פעולות שמייצרות משמעות – שיחות בזום עם חברות, תנועה גם במרחב של הבית, וגם בתנאים הקיימים. היא קוראת לזה שיחהליכה – שיחות בהליכה. בתקופה כמו הקורונה חשוב לייצר משמעות וגם תחושה של שמחה.

בסטיילינג טיפולי, בגדים הם דרך לייצר שמחה ומשחקיות. העיקרון הזה חשוב אף יותר בתקופות של משבר וקושי. אני מדגימה לשירלי את הנוהל שלי בתקופת הקורונה, להתלבש ככלי לויסות הרגשות שלי, העצמת תחושה של שגרה ופעילות. יחד אנחנו מנסות לפענח את ההתייחסויות השונות לבגדים ובמיוחד את הפסיכולוגיה של הצרכנות, שופינג.

שירלי מספרת על הפסיכולוגיה של השופינג ממקום של השבעת רעב רגשי. במקרה הזה, הקנייה מייצרת שמחה אבל היא רגעית ולא מתמשכת. הפתרון הינו לקנות שוב ושוב, ואז ההרגל יכול להפוך להתמכרות. בתקופת הקורונה הקניות און ליין התגברו מאוד, גם קניות של קוסמטיקה התגברו. אנחנו מדברות על קוסמטיקה כסוג של הזנה וטיפוח גם ברמה עמוקה יותר. להזין את העור שלי גם דרך מגע, שעושה לנו כל כך טוב.

בסטיילינג תרפי הקוסמטיקה והלבוש טובים גם לנפש, ואנחנו יכולות לעשות בהם שימוש לרווחה הפסיכולוגית שלנו, שירלי מדגישה כמה חשוב לייצר מרחבי משמעות נוספים כדרך להתחבר לעצמנו.

לשיחת סטיילינג תרפי שלי עם שירלי יובל יאיר – לחצי כאן.

לשיחות היוטיוב של סטיילינג תרפי בימי קורונה – תוכן והשראה – לחצי כאן. והירשמי לערוץ שלי! זה ישמח אותי.

ד"ר טלי סטולובי

ד"ר טלי סטולובי

טלי סטולובי, ד"ר לעבודה סוציאלית, מרצה במכללה לחברה ואמנויות וחוקרת בשיתוף ביה"ס לטיפול באמנויות, אוניברסיטת חיפה. עוסקת בטיפול ומחקר מ-2004. צמחתי בעולם בריאות הנפש (מרכז רפואי "לב השרון") ויצרתי את סטיילינג תרפי ב- 2015 מתוך התנסות אישית. השינוי שערכתי בלבוש שלי תוך כדי לימודי סטיילינג בשנקר, הוביל אותי לחקור את הפסיכולוגיה של הלבוש ולפתח שילוב יישומי בין עולם הטיפול לעולם הסטיילינג. זהו כלי לצמיחה והתפתחות אותו אני מעבירה במגוון מסגרות. גיליתי שכל אישה בכל גיל, בכל תקופה בחיים ובכל מידה יכולה להיעזר בבגדים שלה כדי להרגיש טוב יותר ומחוברת יותר לעצמה.

צור קשר