סטיילינג טיפולי מתחיל בויסות רגשי – עם שרון שני גונן

שיתוף:

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

האם יש בגד שמרגיע אתכן? איך בגד יכול להרגיע? זה עקרון בסיסי של סטיילינג תרפי.

ויסות רגשי זה תהליך ניהול ואיזון הרגשות שלנו, שיכולים להתנדנד כמו סירה בים סוער, בטח בתקופת הקורונה.. אבל גם בכל זמן אחר.

ויסות רגשי קשור לויסות חושי, אבל הוא בעיקר קשור לרווחה. רווחה נפשית. כך גורסת שרון שני גונן שהיא מרפאה בעיסוק ומטפלת קוגנטיבית התנהגותית.

שרון מומחית בתחום הויסות והרווחה ונפגשתי לדבר איתה על הקשר לסטיילינג תרפי. שרון עובדת עם אוכלוסיות שחוות קשיים רגשיים ופיזיים משמעותיים, ומדגישה כמה היכולת להתלבש אינה מובנת מאליה. שתינו מסכימות על כך שלפעמים העבודה היא מבחוץ פנימה. דרך הבגד לווסת רגשות, לעודד או להרגיע.

סטיילינג תרפי זו עבודה מבפנים החוצה ומבחוץ פנימה. כלומר, התהליך מתחיל בזיהוי הרגשות ואז ביטוי והעצמתם דרך הלבוש. אבל שרון מדגישה כי לא תמיד אדם יודע לזהות את רגשותיו, רגשותיה, ולעיתים הניסיונות להתלבש בהתאם לרגש מתסכלים. במקרים אלה העבודה היא מבחוץ פנימה – בחירה בבגד ש"עובד" עבורי ודרכו איסוף וניהול של רגשותיי והעצמה של הרווחה שלי.

זו סוגיית הליבה של סטיילינג טיפולי! הקשר בין בגדים לרווחה נפשית.

בתוך המבט על הקשר הזה, לא חשוב כלל אם אדם מתחבר לאופנה או לסטיילינג. השימוש בהתלבשות היומיומית נעשה מתוך חשיבה על העצמה וחיבור פנימי. ברמה העמוקה, בסטיילינג תרפי אין מטרה של תוצאה אסתטית. אבל יש הנאה אסתטית. זו תורמת ומעצימה את התהליך הרגשי.

התהליך הטיפולי הוא החיבור בין הפנים לחוץ, והשימוש במעטפת כדי להעצים את החוסן והרווחה הנפשית שלנו.

תודה לשרון על שיחה נהדרת ובעלת ערך ענק ברמה הטיפולית.

לינק לשיחת סטיילינג תרפי עם שרון שני גונן – כאן.

הירשמו לערוץ סטיילינג תרפי – שיחות תוכן והשראה, ועוד! וכתבו לי מה עוד מעניין אתכן לקרוא ולשמוע.

ד"ר טלי סטולובי

ד"ר טלי סטולובי

טלי סטולובי, ד"ר לעבודה סוציאלית, מרצה במכללה לחברה ואמנויות וחוקרת בשיתוף ביה"ס לטיפול באמנויות, אוניברסיטת חיפה. עוסקת בטיפול ומחקר מ-2004. צמחתי בעולם בריאות הנפש (מרכז רפואי "לב השרון") ויצרתי את סטיילינג תרפי ב- 2015 מתוך התנסות אישית. השינוי שערכתי בלבוש שלי תוך כדי לימודי סטיילינג בשנקר, הוביל אותי לחקור את הפסיכולוגיה של הלבוש ולפתח שילוב יישומי בין עולם הטיפול לעולם הסטיילינג. זהו כלי לצמיחה והתפתחות אותו אני מעבירה במגוון מסגרות. גיליתי שכל אישה בכל גיל, בכל תקופה בחיים ובכל מידה יכולה להיעזר בבגדים שלה כדי להרגיש טוב יותר ומחוברת יותר לעצמה.

צור קשר