חג אביב שמח בסטיילינג תרפי – מה את משחררת מהארון?

שיתוף:

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

בסופ"ש האחרון סידרתי את ארון הבגדים שלי והוצאתי פריטי לבוש יפים, אבל לא מדויקים לי. שמתי לב כמה שקט היה בי אחרי סידור הארון הזה. דיוק.

פסח זה תירוץ מעולה לעשות סדר בארון הבגדים שלנו, ולחשוב מה אנחנו רוצות לשחרר הלאה מאיתנו. מדהים כמה עמוק הקשר בין סדר חיצוני לסדר פנימי, ומה רבה ההשפעה של סידור הארון. אצלי עומס בארון הבגדים מייצר אי שקט, מכביד. אני אוהבת לראות כמה שיותר בגדים מול העיניים וקל לי יותר לייצר שילובי בגדים חדשים ויצירתיים בצורה זו. זה מחייב פחות בגדים, פחות קיפולים, יותר תלייה. זה הסוד שלי לסדר (יחסי) בארון.

ואם אני לא יכולה לשחרר בגדים?

הרבה נשים אוהבות לסדר את הארון, פי כמה וכמה ממני, אבל משאירות אותו בדיוק כפי שהוא. החלק הטוב עבורי אישית זה השחרור, ועבורן זה הסידור.

הן לא רוצות להיפרד מהבגדים.

בגדים זה רגשות, זיכרונות, ערכים. בגדים נקנו בתקופה מסוימת, בסכום כסף מסוים, נלבשו ברגעים מסוימים. יש לזה משמעות! בסטיילינג תרפי יש מקום של כבוד לבגדים עם ערך סנטימנטלי, גם אם נלבשו לפני שלושים שנה. אז איפה עובר הגבול?

אני משחררת בגד כשיש לי את היכולת לשחרר מעצמי את החלקים האלה. בגד שהוא כבר לא "אני", שמסמל אותי מפעם, והתרחקתי ממנו, זה בגד לשחרר. אני שמה לב ששחרור של בגדים מאפשר שחרור של רגשות. כשסידרתי את הארון בסופ"ש הרגשתי שאני מסדרת לעצמי את הראש, את המחשבות. זו הזדמנות לגלות מחדש את מה שיש לי בארון ואת עצמי.

זה סטיילינג תרפי.

מהו בגד החופש שלך?

פסח זה גם חופש, וחופש זה כוח. לאחרונה הייתה לי שיחה מדהימה עם תמר שוורץ שהיא מנכ"לית רוח נשית. עמותה שעושה עבודת קודש. הן מסייעות לנשים שיצאו ממעגל האלימות להשתלב בעבודה. יש להן מנטוריות, חנות שמלות כלה חברתית, הן מארגנות ירידים ומשתתפות בשבוע האופנה.

השיחה עם תמר עסקה בקשר בין בגדים להעצמה כלכלית וגם תפקיד הבגדים בתוך יחסי השליטה במערכות יחסים אלימות.

דיברנו על שירה איסקוב שתצעד בשבוע האופנה עם שמלת סטרפלס. היכולת לבחור בשמלה מחדש, אחרי ששרדה נסיון רצח ואחרי שהגרוש שלה מנע זאת ממנה, היא השבת השליטה לידיה של שירה. בעיניי, שמלת הסטרפלס היא בגד החופש של שירה.

בגדים הם כוח, הם דרך לשינוי אישי וחברתי.

בסטיילינג תרפי אנחנו לומדות ומלמדות נשים ונערות להשתמש בבגדים ככלי להתפתחות, לשחרור, לתחושת שליטה טובה. זו העוצמה התרפויטית של הלבוש ואני מזמינה אתכן להכיר אותה יותר ויותר ולחוות אותה.

בואו לצפות בשיחה שלי עם תמר שוורץ על רוח נשית וסטיילינג תרפי כאן.

סרטונים נוספים שיכניסו אתכן לעולם הסטיילינג תרפי תמצאו בערוץ היוטיוב שלי, הירשמו לערוץ שאדע שאתן איתי, זה תמיד משמח.

ד"ר טלי סטולובי

ד"ר טלי סטולובי

טלי סטולובי, ד"ר לעבודה סוציאלית, מרצה במכללה לחברה ואמנויות וחוקרת בשיתוף ביה"ס לטיפול באמנויות, אוניברסיטת חיפה. עוסקת בטיפול ומחקר מ-2004. צמחתי בעולם בריאות הנפש (מרכז רפואי "לב השרון") ויצרתי את סטיילינג תרפי ב- 2015 מתוך התנסות אישית. השינוי שערכתי בלבוש שלי תוך כדי לימודי סטיילינג בשנקר, הוביל אותי לחקור את הפסיכולוגיה של הלבוש ולפתח שילוב יישומי בין עולם הטיפול לעולם הסטיילינג. זהו כלי לצמיחה והתפתחות אותו אני מעבירה במגוון מסגרות. גיליתי שכל אישה בכל גיל, בכל תקופה בחיים ובכל מידה יכולה להיעזר בבגדים שלה כדי להרגיש טוב יותר ומחוברת יותר לעצמה.

צור קשר