סערת הסטיילינג של רה"מ פינלנד

שיתוף:

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

ראשת ממשלה מצטלמת בבלייזר ללא חזיה לשער של עיתון אופנה, ופינלנד גועשת. מה אפשר ללמוד מהמקרה של סאניה מרין ואיך זה קשור לסטיילינג תרפי??

סאניה מרין היא ראשת הממשלה הצעירה ביותר בעולם, בת 35, והיא גם אמא ונשואה טרייה. סאניה הצטלמה לשער של מגזין אופנה קטן בפינלנד כשהיא לובשת בלייזר ללא חזייה או חולצה מתחת, מה שיצר מחשוף קצת עמוק "מהרגיל", אבל לא ביחס לעיתון אופנה. המחשוף של סאניה הפך לסנסציה פוליטית, כשיריביה השתמשו בתמונה כנגדה וטענו שהיא מבזה את המעמד שלה.

לפני שאכתוב את דעתי, קצת מידע על האישה המופלאה הזו. את דרכה הפוליטית התחילה בגיל 23, גיל שרובנו עוד מנסות להחליט מה אנחנו רוצות לעשות עם חיינו הצעירים. ב-2019 כבר הייתה שרה בממשלה, ובדצמבר 2019 מונתה לראשת הממשלה. במסיבת העיתונאים הראשונה שלה, היא ניצבה בפני השאלה החצופה של אחד העיתונאים – האם את מתכננת להפסיק לשתף בתמונות מחייך האישיים באינסטגרם. סאניה ענתה שהיא מתכננת לשמור על הזכות לחיים פרטיים בצד חייה הפוליטיים. נראה שהתשובה שלה גורמת לכמה אנשים להרגיש לא בנוח, וכך גם התמונה שלה על שער עיתון האופנה.

מבלי להיכנס לשיפוט על אורך המחשוף בסנטימטרים, חשוב לשים לב לאמירה ולמשמעות של הסערה הזו, וזה בדיוק הקשר של המקרה לסטיילינג תרפי. נשים בעמדות כוח חשופות לביקורת קשה, קפדנית ומפלה בהתבסס על המראה החיצוני והלבוש שלהן, בקריטריונים שגברים לא צריכים לעמוד בהם.

המקרה של סאניה מרין, בדיוק כמו המקרה של תרזה מיי, ראשת ממשלת בריטניה לשעבר, מראה איך אופן הלבוש משמש כלי לערער סמכות של אישה בעמדת כוח. גברים בעמדות כוח לא חווים ביקורת כזו. אז מבלי להיכנס לשיפוטים על עומק המחשוף, חשוב לזכור שסאניה הצטלמה לעיתון אופנה ולא לישיבה בפרלמנט, ושגם גברים לפניה קיבלו שערים כאלה והעולם שתק.

בפוסט שלי בפייסבוק כתבתי בצורה ברורה למה הדיון בסערת סאניה מארין חשוב כל כך.

הפוטנציאל של סאניה מרין לחולל שינוי גדול וחשוב, כי היא מצעידה אותנו קדימה לעולם שבו אישה יכולה להיות גם מנהיגה ובעלת כוח פוליטי וגם אשת משפחה, שמנהלת חיים פרטיים. המיתוס שאישה יכולה להיות רק יפה ושטחית או רק חכמה ומקצועית – עבר מן העולם. זה סטריאוטיפ תלוש מן המציאות שמחליש נשים. על כך כתבתי בטור שלי בגלובס, בהמשך לפוסט בפייסבוק. בטור גם סיפרתי על הסערה האחרונה של הרופאות בביקיני. מעניין!!

לינק לטור בגלובס.

עקבי אחר העמוד של סטיילינג תרפי, שם אני מעדכנת בכתבות, טורים ומידע חדש בעיניים של סטיילינג תרפי. שמרי על קשר!

ד"ר טלי סטולובי

ד"ר טלי סטולובי

טלי סטולובי, ד"ר לעבודה סוציאלית, מרצה במכללה לחברה ואמנויות וחוקרת בשיתוף ביה"ס לטיפול באמנויות, אוניברסיטת חיפה. עוסקת בטיפול ומחקר מ-2004. צמחתי בעולם בריאות הנפש (מרכז רפואי "לב השרון") ויצרתי את סטיילינג תרפי ב- 2015 מתוך התנסות אישית. השינוי שערכתי בלבוש שלי תוך כדי לימודי סטיילינג בשנקר, הוביל אותי לחקור את הפסיכולוגיה של הלבוש ולפתח שילוב יישומי בין עולם הטיפול לעולם הסטיילינג. זהו כלי לצמיחה והתפתחות אותו אני מעבירה במגוון מסגרות. גיליתי שכל אישה בכל גיל, בכל תקופה בחיים ובכל מידה יכולה להיעזר בבגדים שלה כדי להרגיש טוב יותר ומחוברת יותר לעצמה.

צור קשר